قوانین و مقررات


شرایط و قوانین استفاده از خدمات دکترجان

طراحی سامانه دکترجان با هدف توسعه سلامت شما ایجاد شده است و بر این اساس امیدوار هستیم تا شما از خدمات دکترجان بهترین استفاده و بهره را ببرید. در این متن حقوق و مسئولیت‌های شما کاربران گرامی و دکترجان به منظور استفاده بهینه از خدمات و برنامه‌‏های کاربردی  به دقت بیان شده است. ورود کاربران به وب‏‌سایت دکترجان هنگام استفاده از پروفایل شخصی و استفاده از نرم‌افزارهای کاربردی ، تلفن همراه و سایر خدمات ارائه شده توسط دکترجان به معنای آگاه بودن و پذیرفتن شرایط و قوانین و همچنین نحوه استفاده از سرویس‌‏ها و خدمات دکترجان است. شرکت آراد تجارت الکترونیک آواسینا در تلاش است تا با ایجاد این سامانه سلامتی را به عموم مردم بازگرداند.
دکتر جان ایجاد شده است تا تجربه سلامت شما را توسعه دهد و بر این اساس امیدوار هستیم تا شما از خدمات دکتر جان بهترین استفاده و بهره را ببرید. در این متن حقوق و مسئولیت‌های شما کاربران گرامی و دکتر جان به منظور استفاده بهینه از خدمات و برنامه‌‏های کاربردی دکتر جان به دقت بیان شده است.  ورود کاربران به وب‏‌سایت دکتر جان هنگام استفاده از پروفایل شخصی و استفاده از نرم‌افزارهای کاربردی و تلفن همراه و سایر خدمات ارائه شده توسط دکتر جان به معنای آگاه بودن و پذیرفتن شرایط و قوانین و همچنین نحوه استفاده از سرویس‌‏ها و خدمات دکتر جان است.
 

قوانین عمومی:

توجه داشته باشید کلیه اصول و رویه‏‌های دکترجان منطبق با قوانین جمهوری اسلامی ایران و متعاقبا کاربر نیز موظف به رعایت قوانین مرتبط با کاربر است. در صورتی که در قوانین مندرج، رویه‏‌ها و سرویس‏‌ها تغییراتی در آینده ایجاد شود، در همین صفحه منتشر و به روز رسانی می شود و شما توافق می‏‌کنید که استفاده مستمر شما از سایت به معنی پذیرش هرگونه تغییر است.

قوانین مشاوره:

سرویس مشاوره دکترجان یک بستر امن برای ایجاد ارتباط بین بیمار و پزشک جهت مطرح کردن سوالات پزشکی بیماران و رزرو نوبت در مطب است. در این سرویس می توانید از دکتر منتخب خود نوبت بگیرید و یا گفتگو کنید.درگفتگو ها می توانید، توسط متن، ارسال تصاویر، ارسال مدارک پزشکی و صوت با پزشک ارتباط برقرار نمایید.(از طریق فرم تماس) پزشکان مشاور دکترجان طی بازه زمانی ۱۰ ساعت می بایست اولین پاسخ را برای شما ارسال نمایند و سوالات تا ۴۸ ساعت جهت گفتگو با پزشک باز می باشد. ونوبت شما در مطب نیز فعال می شود. البته باید توجه داشت، شما چه پلنی را جهت ارتباط با پزشک انتخاب نموده اید. بستر مشاوره صرفا جهت راهنمایی شما می باشد و به هیچ عنوان جهت تشخیص بالینی، تجویز دارو و ویزیت نیست. باید توجه داشت که این سرویس به هیچ عنوان یک سرویس اورژانسی نیست و جهت خدمات اورژانسی می بایست با ۱۱۵ تماس بگیرید. چنانچه پزشک در ساعت مقرر یعنی ۱۰ ساعت، پاسخی برای شما ارسال ننماید، می توانید با ارسال درخواست برای پشتیبانی هزینه خود را دریافت نمایید. لازم بذکر است از ساعت ۱۲نیمه شب تا ۸صبح جز ۱۰ ساعت پاسخ گویی نمیباشد. توجه داشته باشید هرگونه بی احترامی به پزشکان برابر قانون ٬ پیگرد قانونی خواهد داشت و نیز ارائه خدمات به فرد متوقف خواهد شد.

قوانین نوبت دهی دکترجان :

در سامانه دکترجان لغو نوبت توسط کاربر قابل انجام نیست و باید از نوبت خود مطمئن باشید و سپس نوبت را رزرو کنید. چانچه نوبت از طرف پزشک یا کلینیک لغو گردد ، دکتر یا کلینیک موظف به ارائه نوبت جایگزین به بیمار می باشد. لازم به ذکر است دکترجان ارائه دهنده خدمات پزشکی اورژانسی نیست. خدماتی که توسط دکتر جان ارائه می‌شود، نه قصد دارد و نه می‌تواند به عنوان یک خدمت اورژانسی تصور شود. اگر هر یک از اعضا نیاز به خدمات پزشکی فوری داشته باشد،‌ لازم است از مراجعی مانند ۱۱۵ استفاده نماید.

تعریف کاربر:

کاربر به شخصی گفته می‌شود که با اطلاعات کاربری خود که در فرم ثبت نام درج کرده است، به هرگونه استفاده از خدمات دکتر جان اقدام کند. کاربران دکترجان به چهار دسته بیماران ، پزشکان یا مراکز پزشکی ، داروخانه ها و پرستار ها  تقسیم می‌شود.

ارتباطات الکترونیکی:

هنگامی که شما از سرویس‌‏ها و خدمات دکترجان استفاده می‏‌کنید و یا به دکتر جان ایمیل می‏‌زنید، این ارتباطات به صورت الکترونیکی انجام می‏‌شود و در صورتی که درخواست شما با رعایت کلیه اصول و رویه‏‌ها باشد، شما موافقت می‌‏کنید که دکترجان به صورت الکترونیکی (از طریق پست الکترونیکی، سرویس پیام کوتاه و سایر سرویس‌های الکترونیکی) به درخواست شما پاسخ دهد. همچنین آدرس ایمیل و تلفن‌هایی که کاربر در پروفایل خود ثبت می‌کند، تنها آدرس ایمیل و تلفن‌های رسمی و مورد تایید کاربر است و تمام مکاتبات و پاسخ‌های شرکت از طریق آنها صورت می‌گیرد. توجه داشته باشید که ۱۰۰۰۵۸۴۸ تنها شماره‌ای است که دکتر جان از طریق آن برای کاربران خود پیامک (sms) ارسال می‌کند. بنابراین ارسال هرگونه پیامک تحت عنوان دکتر جان، با هر شماره دیگری تخلف و سوء استفاده از نام دکتر جان است و در صورت دریافت چنین پیامکی، لطفاً جهت پیگیری قانونی آن را به Info@doctorjaan.com اطلاع دهید.

نقدها، نظرها، ارتباطات و سایر مطالب:

سایت دکترجان ممکن است دارای لینک‏‌هایی به سایت‌های دیگر باشد. این سایت‏‌ها تحت کنترل دکترجان نیستند و سایت دکتر جان هیچ مسوولیتی در قبال محتویات این سایت‏‌ها ندارد. سایت دکترجان این لینک‏‌ها را برای سهولت شما فراهم کرده است و وجود هر یک از این لینک‏‌ها به معنی تائید یا هر نوع ارتباط ما با اداره کنندگان آنها نیست. سایت‏‌هایى که در آگهی‏‌ها یا صفحه‏‌های سایت دکتر جان لینک می‏‌شوند را افرادی خارج از دکترجان اداره می‌کنند، بنابراین سایت دکتر جان نمی‌‏تواند در مورد آنها ضمانتى داشته باشد. شما توافق می‏‌کنید مسوولیت هر گونه خسارت و آسیب احتمالی وارده را از طرﻳﻖ وﻳﺮوس یا فایل‏‌های مخرب دیگر که می‌تواند ناشی از درﻳﺎفت و استفاده از داده‌‏ها و فایل‏‌های متعلق به سایت‏‌های لینک شده در سایت دکترجان باشد، خود برعهده خواهید داشت.

کاربرانی که قصد ارسال نظر در سایت را دارند، حتما قوانین زیر را مد نظر داشته باشند:
۱- بدیهی است که اگر این قوانین در نظرات کاربری رعایت نشود، نظر وی تایید نخواهد شد و در نتیجه در سایت به نمایش در نخواهد آمد . (دکترجان هیچگونه مسئولیتی در قبال صحت یا عدم صحت نظرات منتشر شده در این قسمت را ندارد.)
نمایش نظرات کاربران در سایت به هیچ وجه به معنی تایید فنی دکترجان درباره محتویات نظر نیست. لذا از کاربران محترم تقاضا می‌شود، نظرات را اصل و پایه انتخاب و تصمیم گیری خود قرار ندهند.
۲- نقد کاربران باید همراه با رعایت حریم شخصی و حفظ جایگاه و حرمت پزشکان خدوم کشور باشد.
۳- نقد کاربران باید شامل نقاط قوت و ضعف در تجربه شخصی فرد باشد.
۴- حداقل ۸۰۰ کاراکتر مطلوب در نقد کاربران باید وجود داشته باشد.
مواردی که شامل تعریف کاراکتر مطلوب نمی‌شوند: – قرار دادن فضای خالی (Space) بیش از حد معمول – کشیدن حروف یا کلمات با استفاده از صفحه کلید – استفاده ی مکرر از یک حرف یا کلمه – بیان مطلب تکراری با نگارش متفاوت لازم به ذکر است که رعایت استاندارد تعداد کاراکتر مطلوب برای نقد مناسب ضروری است، لذا کاربرانی که نمی‌توانند تعداد کاراکتر مطلوب نقدشان را به ۸۰۰ برسانند، باید در قسمت نظرات متن خود را ثبت کنند، در غیر اینصورت امکان تایید نقد کمتر از ۸۰۰ کاراکتر مطلوب در قسمت نقد کاربران وجود نخواهد داشت.
۵- برای ارسال نقد، لازم است کاربران تا حد ممکن از مبالغه و بزرگنمایی مزایا یا معایب خودداری کنند. در غیر اینصورت نقد مورد نظر تایید نخواهد شد.
۶- نقد مناسب، نقدی است که فقط معایب یا فقط مزایا را در نظر نگیرد. بلکه به طور واقع بینانه معایب و مزایای هر دکتر را در کنار هم بررسی کند.
۷- جهت احترام به وقت بازدیدکنندگان سایت و نقدها، لازم است نویسندگان نقد مطالب غیر ضروری را در نقدشان حذف کرده و تا حد ممکن تنها مطالب ضروری و مفید را در نقدشان لحاظ کنند.
۸- با توجه به ساختار بخش نظرات، از پرسیدن سوال یا درخواست راهنمایی در این بخش جدا خودداری نمایید.
۹- تنها نظراتی که با حروف و زبان فارسی نوشته شده باشند، امکان نمایش در سایت را دارند، لذا از نوشتن با حروف انگلیسی یا به زبان انگلیسی خودداری نمایید.
۱۰- کاربران ارسال کننده نظر موظف به استفاده از ادبیات محترمانه و عدم توهین به دیگر کاربران هستند، بدیهی است هرگونه توهین به فرد یا افرادی، باعث عدم تایید نظر کاربر می‌شود.
۱۱- قسمت نظرات سایت، با تالارهای گفتگو (فروم) متفاوت است، لذا برای حفظ ساختار، مباحثی که خارج از چهارچوب این قسمت است و حالت بحث و گفتگو دارند، تایید نخواهند شد.
۱۲- تمام کاربران حق دارند نظرات خود را به شرط رعایت قوانین، در سایت منتشر کنند، لذا حتی اگر نظری را به دور از واقعیت، جانبدارانه یا اشتباه یافتید، نباید نظر دهنده را مخاطب قرار دهید یا از وی انتقاد نمایید. هر کاربر تنها می‌تواند نظر خود را عنوان کند و قضاوت را به خوانندگان نظرات واگذار نماید.
۱۳- “نام کاربری” ارسال کنندگان نظر باید شامل نام و نام خانوادگی فرد با حروف فارسی باشد؛ لذا نظراتی که با نام کاربری غیر مجاز ارسال شده باشند، هرچند ناقض دیگر قوانین ذکر شده نباشند، تایید نخواهند شد.
۱۴- کاربران می‌توانند نقد خود به هر بخش دکتر جان را در قسمت مربوطه اعلام نمایند، لذا از نوشتن نقد خود درباره سایت یا خدمات آن در قسمت نظرات خودداری نمایید.
۱۵- ثبت اطلاعات ارتباطی شخصی، از جمله شماره تلفن یا آدرس ایمیل در قسمت نظرات ممنوع است، لذا از ثبت اینگونه اطلاعات ارتباطی در نظرات خود خودداری نمایید.
۱۶- لازم است کاربران مطالبی را ثبت نمایند که برای بازدیدکنندگان سایت مفید واقع شود و از بیان هرگونه مطالب شخصی، غیر مرتبط یا غیر ضروری در این بخش خودداری نمایند.
۱۷- کاربران در نظر داشته باشند که دکتر جان ، ویرایش نگارشی نظرات کاربران را حق خود می‌داند اما سایر ویرایش‌هایی که برای رعایت قوانین ذکر شده انجام می‌شود، قبل از ثبت نظر، به اجازه کاربر نیاز خواهد داشت.

محتوا دکترجان :

دکترجان نهایت تلاش و دقت را در راستای ارائه تمامی سرویس‌‏های خود می‏‌کند و به منظور تولید محتوا از منابع و مراجع اصیل استفاده می‏‌کند. دکترجان برای ارائه آدرس مطب پزشکان و مراکز درمانی و داروخانه از اطلاعات ارائه شده توسط وب‌سایت‌های ایشان استفاده کرده و تلاش نموده است تا اطلاعات ارائه شده حداکثر صحت و اعتبار را داشته باشد. سایت دکترجان ممکن است دارای سرویس‌‏هایی با قابلیت مشارکت عمومی موسوم به سرویس‌‏های جمعی، همچون اتاق گفتگو، تابلوی اعلانات، تالار گفتگو، نقد، گروه‌‏های خبری، شبکه دوستان و سرویس‏‌های دیگری باشد که برای تسهیل ارتباط شما با دیگران (چه در مقیاس عمومی مثل تالار گفتگو و چه در مقیاس خصوصی مثل شبکه خصوصی دوستان) ارائه می‏‌شوند. شما توافق می‏‌کنید که از این سرویس‏‌های جمعی، فقط برای ثبت، ارسال و دریافت پیام‏‌هایی استفاده کنید که مناسب و مرتبط با آن سرویس خاص باشد
سامانه دکتر جان تنها حلقه اتصال بیمار و داروخانه است و هیچ گونه فروشی در این زمینه ندارد تحویل و فروش اقلام داروخانه ای تنها و تنها در داروخانه صورت می پذیردو طبق ضوابط و قوانین معاونت محترم غذا و دارو صورت می پذیرد ..

قوه قهریه:

تمامی شرایط و قوانین مندرج، در شرایط عادی قابل اجرا است و در صورت بروز هرگونه از موارد قوه قهریه، دکتر جان هیچ گونه مسئولیتی ندارد.
 
Scroll to Top